Opláštění hal

Stěnové a střešní opláštění montovaných hal

Stavíme haly na klíč, zajistíme pro vás i dodání a instalaci opláštění, které bude přesně vyhovovat účelu, pro kterou je vaše stavba plánována. Podle požadavku realizujeme izolované nebo neizolované opláštění pro betonové i ocelové montované haly.


Zateplené opláštění pro montované haly

Pro opláštění montovaných hal používáme sendvičové panely s výplní z IPN nebo minerální vaty, střešní plášť je tvořen podle sklonu střechy od min 7° sendvičovými panely, do sklonu 7° volíme skládaný střešní plášť. Tento způsob opláštění zajišťuje už při tloušťkách IPN okolo 100 mm efektivní a ekonomický provoz objektu.

Sendvičové panely jsou praktické při údržbě – snadná omyvatelnost a případně rychlá oprava při poškození, či zhotovení nového otvoru pro vrata či okna.


Je možné dodatečně fasádu objektu osadit zavěšeným fasádním systémem – hliníkovými či ocelových kazetami, či různými děrovanými designovými plechy, a odlišit tak administrativní část od navazující výrobní či skladové haly.

Výstavba haly se zatepleným opláštěním


Výhody IPN panelů

Tloušťka IPN panelů je standardně od 40 do 200 mm, nejčastější kombinací je u stěn 120 mm panel u střech 140 mm panel.


IPN má lepší tepelně izolační vlastnosti při stejné tloušťce než výplň z minerální vaty, nicméně má nižší požární odolnost než sendvičový panel s minerální vatou. Panely s výplní z minerální vaty se proto v případě jejich využití používají nejčastěji od minimální tloušťky 120 mm, standardně okolo tloušťky 160 mm.


Výstavba haly opláštěné trapézovými plechy

Nezateplené haly

Z neizolovaných materiálů pro opláštění používáme trapézové ocelové pozinkované plechy či hliníkové plechy, obojí s povrchovou úpravou lakováním dle přání investora, za předpokladu vyššího spádu střešní roviny (optimum okolo 10°).


Prosvětlení neizolovaných montovaných hal řešíme sklolaminátovými dílci, které těsně navazují na profil použitého trapézového plechu pro zbytek opláštění či makrolonem.


Škála tlouštěk trapézových plechů je dána výrobcem, běžně používané jsou od tloušťky 0,5 mm do 0,75 mm pro stěnové opláštění, u střešních krytin používáme vždy minimální tloušťku 0,75 mm a vyšší. Výška trapézové vlny je standardně od 18 mm do 50 mm při běžném opláštění. Vyšší vlny trapézových plechů se používají pro skládané střešní pláště.

Skládané střešní pláště pro haly

Skládané střešní pláště jsou jedním z často používaných střešních systémů průmyslových montovaných hal a administrativních montovaných objektů.


Základem je vždy nosný prvek – trapézový plech či betonový spirollový panel, který je kladen na horní líc nosného skeletu většinou v podélném směru.


Na nosný prvek je položena parotěsná vrstva, do které je podle požadavku na tepelněizolační vlastnosti a požární odolnost skladby kladena tepelná izolace v kombinaci desek z minerální vaty, polystyrenu či polyuretanových desek. Následně je tato vrstva separována textilií a finální povrch tvoří hydroizolační PVC či TPO folie, která je mechanicky kotvena do nosného podkladu, v případě že není přitížena kačírkem nebo vegetační vrstvou tzv. zelenou střechou.

Střecha haly ze skládaných střešních plášťů


Typy a skladby výše uvedených provedení vždy finálně určuje požárně bezpečnostní řešení objektu (PBŘS) v projektu pro stavební povolení. Pro zvolení vhodného provedení jsme projektantům vždy nápomocni.


CHCETE NEZÁVAZNOU KALKULACI OPLÁŠTĚNÍ HALY?

Vyplňte jednoduchý poptávkový formulář. 


NEZÁVAZNÁ KALKULACE  


 • Nejlepší cena
  Certifikovaná kvalita
  Kvalita naší práce je potvrzena a ručíme za ni
 • Rychlá finalizace
  Rychlá realizace
  Díky mnohaletým zkušenostem máme ověřené výrobní know-how
 • Variabilní instalace
  Variabilní instalace
  Vycházíme maximálně vstříc individuálním požadavkům
 • Komplexní řešení
  Komplexní řešení
  Zakázkám poskytujeme kompletní servis, od projektování po stavbu